CO NÁS ČEKÁ A NEMINE V PLAY-OUT VERZE 2013

CLANEK PO.jpg
Rozbor soupeřů a informace, které by měl každý fanoušek Energie znát.

Letošní "kuchařku" pro play - out bych mohl začít stejně, jako tu loňskou. I letos se totiž po nevelkém boji Energie prodrala sítem extraligové tabulky "až" do play - out. Když už to začíná vypadat na nějakou koncepci, tak přijde zemětřesení v podobě několikanásobného obměnění kádru žoldáky a výměna trenéra. Výsledek je vždy stejný - play out... Letos nás a hlavně hráče čekají tři veliké změny. Tou první je, že se hraje pouze šest utkání. Druhá a zároveň nejzávažnější je ta, že dva poslední týmy z play - out "postupují" do báraže s finalisty první ligy a ta třetí jsou dva zbrusu nový soupeři Chomutov a Liberec. S kometou se Energie setkala již v play - outové sérii 2009/2010. Pojďme si soupeře představit blíže.

 

HC KOMETA BRNO

 

Účast komety v boji o umístění čekal málokdo. Její postavení v tabulce ještě v listopadu vypadalo spíše na obhajobu bojů ve finále play - off z loňského roku, když i bez "hvězd" z NHL dokázala válcovat soupeře. Kometě se však zadřel motor a tak se letos v Brně musí spokojit pouze s bojem v play - out. To odnesl odvoláním trenér Zdeněk Venera. Místo něj byl povolán náš bývalý trenér Vladimír Kýhos. Díky svému bodovému kontu je Kometa téměř zachráněna a tak bude zajímavé, jakým stylem tuto skupinu pojmou jak hráči, také fanoušci. Článek o atmosféře v brněnské kabině zde.

 

Umístění: 11. místo

Body: 72

Vzájemné zápasy:

9. kolo HCE - Kometa 3:4p

22. kolo Kometa - HCE 4:0

35. kolo HCE - Kometa 7:0

48. kolo Kometa - HCE 4:0

 

Stadión:

Zrekonstruovaná hala Rondo dostala nový název Kajot Arena. Kapacita haly je 7200 diváků a v lize býva v drtivé většině vyprodaná. Více informací o hale naleznete zde

 

Fanoušci:

Brněnští fandové patří mezi to nejlepší, co v českých arénách naleznete. Domácí zápasy jsou s předstihem vyprodány a velké počty fanoušků doprovází Kometu i venku. Důkazem může být 2. utkání u nás, kdy prohru 0:7 sledovalo okolo 300 komeťáků. Na vysoké úrovni jsou i zpívané chorály a připravovaná choreografie. Uvidíme však, jak moc naštvaní fandové Komety budou a jestli zápasy play - out nevypustí. Web brněnských fandů.

 

Informace k play - out:

Cena vstupenky 50 Kč informace zde

Na utkání se pokusíme vypravit autoubus. Až se kompetentní osoba uráčí vypsat výjezd, tak se můžete hlásit zde V případě, že se autobus nevypraví, mohou se zájemci o cestu na utkání do Brna domluvit na události zde.

 

HC BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

 

Liberecký tým podobně jako ten náš vyhlásil již před sezónou boj o vyhnutí se play - out. Jeho snaha však byla více méně marná a tak po podobných výkonech jako náš tým zůstávají pouze v boji o umístění. Liberec je z našeho pohledu druhý kandidát na baráž, ale díky ztrátě pouhých 4 bodů a vzájemné bilanci ze základní části 4:0 pro liberec, bude boj ještě dramatický.

 

Umístění: 13. místo

Body: 63

Vzájemné zápasy:

11. kolo HCE - Liberec 1:3

24. kolo Liberec - HCE 3:1

37. kolo HCE - Liberec 1:3

50. kolo Liberec - HCE 3:1

 

Stadión:

V liberecké Tipsport aréně se karlovarský fanoušek neztraní. Kromě větší kapacity, která činí 7500 je stavěná podle stejného "kopyta" jako naše KV aréna a tak si zde i fanda Energie připadá jako doma. Informace o aréně zde.

 

Fanoušci:

Nevím, jestli si popis liberekých fanoušcích zaslouží vlastní odstavec, protože je ale pan Pelta jmenoval jako ideální sportovní prostředí, tak jim ho nechám. V Liberci je jen jeden hlučnější sektor. V něm sídlí fanklub, který se s fanděním opravdu nepřetrhne a zbytek haly se přidá většinou až na konci utkání. Venku se liberečtí objevují spíše v počtech jednotlivců. Nezapomínají si však každý vzít buben, do kterého celý zápas mlátí hlava nehlava.

 

Informace k play - out:

Cena vstupenky je oproti základní části nezměněná. Více informací zde


Na utkání se pokusíme vypravit autoubus. Až se kompetentní osoba uráčí vypsat výjezd, tak se můžete hlásit zde V případě, že se autobus nevypraví, mohou se zájemci o cestu na utkání do Liberce domluvit na události zde.

 

HC PIRÁTI CHOMUTOV

 

Od nováčka soutěže se účast v boji o umístění a následné baráži tak nějak čekala. Chomutov měl však nadšený vstup do soutěže a vypadalo to, že by svojí premiéru v Extralize mohli zakončit rovnou boji v play - off. Postupně jim však docházel dech a tak se umístili na chvostu tabulky se ztrátou 10 bodů na umístění zajišťující klidné léto.

 

Umístění: 14. místo

Body: 57

Vzájemné zápasy:

10. kolo Chomutov - HCE 5:4p

23. kolo HCE - Chomutov 1:0sn

36. kolo Chomutov - HCE 3:1

49. kolo HCE - Chomutov 4:3

 

Stadión:

Chomutov hraje na nově postaveném stadiónu, který hlavně díky své primární funkci hokejového stadiónu vytváří hráčům domácí prostředí. Lidé se zde lépe "dostanou do hry" a tak je spolutleskání celé haly poměrně časté. Jedinou vadou je pouze pro hosty nedostačující malý záchodek a pouze dva výčepy. Kapacita haly je 5250 diváků.

 

Fanoušci:

Fandové Chomutova plnohodnotně nahradili fandy Mladé Boleslavy. Jejich domácí kotel je poměrně početný. Ve větších počtech se vydávají i na venkovní stadióny. O chomutovácích se letos starala média hlavně díky slavné kauze "opice". I díky ní je momentálně scéna v Chomutově rozhádaná a to nepřispívá kvalitě supportu.

 

Informace k play - out:

Cena vstupenky 140 Kč informace zde

 

Na utkání budou ultras vypravovat vlakový výjezd. Informace budou v čas upřesněny.


p

03.03.2013 01:23:02
MikyKV
CARLSBADULTRAS NA FACEBOOKU

CARLSBADULTRAS NA FACEBOOKU

Jak podporujete Energii při zápasech?

Koukám na hokej. (666 | 17%)
Chodím do kotle. (711 | 18%)
<div style="text-align: justify;">Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací <a href="http://carlsbadultras.7x.cz/aktuality/prodej-neofans-samolepek.html">zde</a></div>
Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací zde
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one