SOUBOJ O NETREFENI PYTLE CEMENTU CAST 1.

Tradicni prubeh s tradicnim zaverem melo prvni klani Energie preotiu Trinci.

Cely text zde

HC Energie - HC Oceláři Třinec 2:3pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Zápas s moravským Třincem byl velice vyrovnaný. I přes některé chyby si body odvážejí hosté.

Ve 4' zápasu si jde odsedět 2 minuty za hákování Davida Zuckera hostující Tomáš Malec. Domácí hrají svou první přesilovou hru a také ji využívají. Po krásně kombinaci přijal Ondřej Němec přihrávku od modré a svou přesnou střelou umístil kotouč za třineckého brankáře. Ani hosté nezaspali svou šanci. V 15' dostává za držení dvě minuty domácí Petr Mudroch a Lubomír Sekeráš srovnává stav utkání v 16'.

V prostřední části zápasu se často vylučovalo. Ve své přesilové hře se z domácích prosadil střelou Jaroslav Kristek, který sjel před bránu a tečoval nahozený kotouč. Napůl odkrytou bránu minul jen o těsný kousek. U hostů zazářil Martynek,který tečoval střelu od Gureně, kotouč však šel těsně vedle brány.

V 43' si skvělou šanci vytvořili domácí. Skuhravý si objel branku a přihrál najíždějícímu Košťálovi. Čechmánek jeho střelu chytil neuvěřitelným zákrokem a zabránil tak skoro jistému gólu. V 50' si střelili i hosté a konkrétně Martinek,ale na domácí brankáře si však nepřišel. V 53' dostává 2 minuty za držení hole Výtisk. Karlovarští opět využívají své přesilové hry. Marek Melenovský poslal puk mezi Čechmánkovy nohy, kde kotouč navíc dlouho poskakoval než dorazil za brankovou čáru. O dvě minuty je opět skore srovnané. Postaral se o to Petr Kanko, který dostal přihrávku na modrou a bezchybně střelil bekhendovým blafákem pod víko.

Rozhodlo se až v prodloužení zápasu. Petr Polanský si krásně objel branku domácích a našel si skulinku mezi Mensatorovými betony. Svou krásnou akcí se vešel do šestice hráčů bojující o zlatou helmu.

Karlovým Varům zůstává jeden bod. Další domácí zápas se hraje v neděli 5/10 a to v netradiční čas od 15:00 hodin se soupeřem ze semifinále budějovickým Motorem.

Podrobnosti:

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:1.
Branky a nahrávky: 5. Němec (Skuhravý, Kumstát), 53. Melenovský (Řezníček, Kristek) - 16. Sekeráš (Peterek, Michálek), 55. Kanko (Výtisk), 64. Polanský.

Rozhodčí: Hribik - Kreutzer, Polonyi. Vyloučení: 9:8, Moravec (TRI) 10 min OT.

Využití: 2:1. Diváci: 3180.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Ostatní výsledky:

HC Vítkovice Steel - HC Moeller Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

RI Okna Zlín - HC Mountfield 1:2pp (0:0, 1:0, 0:1)

HC Lasselsberger Plzeň - HC GEUS OKNA Kladno 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

HC Litvínov - HC Znojemští Orli 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 2:3sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)