ENERGIE - SLAVIA 2:3 [ 6.kolo ]

JAK JIZ PLAY - OFF UKAZALO SE SLAVII SE TEZKO VYHRAVA...

Ani tentokrat hoste neponechali noc nahode a i zasluhou tragickeho rozhodciho utkani vyhrali.

Cely text zde

HC Energie - HC Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Od samotného finále se tyto dva týmy spolu neutkali. Uvidíme jeslti dneska vyhraje Praha a potvrdí své vítězství ve finále 07/08 a nebo Karlovy Vary.

V 10' měla svou velikou šanci Slavia a její kapitán Beránek,který vystřelil mezi kruhy, kde byl zcela osamělý. Mensator zachránil svůj tým před skoro jistou brankou. Ve stejnou minutu měli šanci i domácí hráči. Skuhravý unikl s kotoučem a střelil tyčku, která z našeho pohledu vypadala jako gól. Videorozhodčí, se kterým se hlavní sudí poradil, branku neuznal. V závěru třetiny se ukázal i nejstarší hráč varské Energie. Při oslabení (Duben za sekání) Josef Řezníček pálil od mantinelu, před Svobodou puk tečoval Procházka přímo do brankářových betonů.

Ve druhé třetině se radovala střídačka a sektor hostů. V 25' Petr Jelínek se z protiútoku dostal do nájezdu a blafákem umístil kotouč za Mensatorova záda. Stav 0:1! Energie žádnou šanci od pražských hráčů z obrany nedostala. Uvidíme v poslední části.

Na začátku je vyloučen Jiří Vašíček za podražení. Přesilové hry využívá Marek Melenovský,který srovnal stav zápasu na 1:1! Domácí si své šance vynahradili v poslední části zápasu. V 47' Procházka se prokličoval k tyčce, odkud přihrál Melenovskému před prázdnou bránu. Svoboda však stihl vyrazit kotouč betonem.V 49' je vyloučen hostující Roman Červenka za vysokou hůl. Rázem toho využívajá domácí hráč z první lajny Petr Kumstát,který dostal přihrávku od svého kolegy Řezníčka. V 54' Řezníček dostává dvě minuty za nedovolenou výstroj plus osobní trest za nesportovní chování. Svou šanci hosté proměnili! David Hruška využívá přesilovou hru, když před bránou tečoval střelu od Beránka. V 57' rozhodl o konečném stavu Roman Červenka.

Slavia vstřelila dvě branky v posledních 5ti minutách zápasu a odváží si domů 3 body. Hráči utkání se z domácích řad stal Marek Melenovský a s hostů Josef Beránek. Karlovy Vary doufají, že si se Znojma dovezou nějaké ty body. Ve znojmě se hraje 23/9.

Podrobnosti:

Třetiny: 0:0, 0:1, 2:2.
Branky a nahrávky: 42. Melenovský (Procházka), 51. Kumstát (Řezníček, Skuhravý) - 25. Jelínek (Růžička), 55. Hruška (Beránek), 57. Červenka (Bednář, Doležal).

Rozhodčí: Šír - Čížek, Kis. Vyloučení: 4:4, navíc Řezníček (KVA) 10 min. OT.

Využití: 2:1. Diváci: 3380. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Ostatní výsledky

HC Vítkovice Steel - HC Lasselsberger Plzeň 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

HC RI Okna Zlín - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

HC Sparta Praha - HC Znojemští Orli 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

HC Mountfield - HC GEUS OKNA Kladno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

HC Moeller Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)

BK Mladá Boleslav - HC Litvínov 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)