Ve znacne omladle sestave se predstavila Energie svym divakum v prvnim derby sezony.

Cely text zde

HC Energie - HC Plzeň 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Druhý přípravný zápas byl označen jako první západočeské derby sezony 08/09.

Jako obvykle bylo i několik potyček, které začali už v 10 minutě. Michal Dvořák za svůj boj dostal jako sladký dárek k narozeninám pět minut plus osobní trest do konce utkání. Ve stejné minutě byl vyloučen i J.Hanzlík za hrubost. V 11' se slavila první branka. Ovšem na hostující straně. Po velkém tlaku v obranném pásmu domácích se podařilo Jakubovi Šindelovi protlačit puk za Sáblíka. Golu se dočkali i domácí fanoušci a to hned o necelé 2' později. Za sekání si šel sednout Cartelli a Vary si zahrály svou první přesilovou hru v tomto zápase. Ve 12' využil dané situace Pavel Kuběna a propasíroval kotouč za záda Altrichtra.

Rumpel dostává 2 minuty za krosček v 22' a na začátku 23' dostává za podražení také dvě minuty Hanzlík. Vary budou hrát minutu a půl v oslabení. Samostřejmě, že toho využíli hostující hráči. Ve 23' Václav Benák vstřelil po přihrávce od Fabuše na bránu. Sáblík na jeho střelu nedosáhl. Druhá třetina patřila jednoznačně Plzni! Ve 25' Peter Fabuš se ocitl sám před brankářem a přesnou střelou umístil kotouč za Sáblíka. Ve 27' dostává dvě minuty za sekání staronová hvězda Plzně,která jim má mimochodem pomoci vyhrát titul,Martin Straka. Benák dostal 2' za sekání plus osobní trest na 10 minut,přesilovka pro domácí. Nebyla využita,ale i přesto se dočkali golu. Ve 33' po Procházkově přihrávce se před Altrichtra natlačil Iva Roháč a bekhendem upravil skóre na 2:3. O necelých 7 minut se radoval hostující ''kotel'', když Jakub Šindel předbruslil varského hráče a ocitl se před Sáblíkem uplně sám. Využil toho, a brankáře si vychutnal krásným blafákem.

Ve třetí třetině se dočkali branky obě strany. První však byli domácí. Ve 47' Ondra Němec vypálil hned po buly neuvěřitelnou ráno a kotouč se propasíroval až do branky hostů. O několik málo minut později poslední gol prvního derby dal opět Jakub Šindel, který dostal přihrávku a bezchybně umítil kotouč za Sáblíkova záda. Závěr zápasu ukončila menší potyčka Košťál a Štich, kteří dostali pět minut plus do konce utkání.

Nečekané bylo to , že přišlo méňě lidí než minulý domácí zápas .. Možná,říkám možná, kdyby hrála první lajna, či-li Skuhravý-Kumstát, skončilo by to jinak, ale to je jen kdyby!! První derby skončilo na výhře Plzně uvidíme jak skončí další které bude u nich a to 5/9/08. Další zápas kde bude Energie sbírat bodíky je na Kladně 14/8/08 od 17:30.

Podrobnosti:

Třetiny: 1:1, 1:3, 1:1.

Branky a nahrávky: 13. Kuběna, 33. Roháč (Procházka), 47. Němec (Kristek) - 11. Šindel (Vampola), 23. Benák (Fabuš), 25. Fabuš (Vlasák), 39. Šindel (Vampola), 50. Šindel (Vampola). Vyloučení: 5:5, navíc Košťál (KVA), Dvořák a Štich (oba PLZ) 5 a do konce utkání. Využití: 1:2. Rozhodčí: Florian - Belko, Gerát. Diváci: 1450.

18.08.2008 12:31:23
MikyKV
CARLSBADULTRAS NA FACEBOOKU

Jak podporujete Energii při zápasech?

Koukám na hokej. (666 | 17%)
Chodím do kotle. (711 | 18%)
<div style="text-align: justify;">Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací <a href="http://carlsbadultras.7x.cz/aktuality/prodej-neofans-samolepek.html">zde</a></div>
Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací zde