ENERGIE OSLAVILA OSMDESÁTKU

OSLAVY KLUBU POHLEDEM ULTRAS

O reprezentační přestávce nás čekala sláva v podobě oslavy 80ti let od založení hokejového klubu v Karlových Varech. Plán byl více než zajímavý a tak bylo jasné, kam budou 15.12. mířit kroky varských fandů. Celý text zde.

Plán výročních oslav byl znám již dlouho předem, tak fandové věděli, na co se mohou těšit. Ranní trénink na rybníčku Malé Versailles, kde před 80ti lety všechno začalo. Po poledni zápas starých gard výběr hráčů Karlových Varů a České representace vs. tým ruských hvězd a třešnička na dortu utkání HC Energie proti nejúspěšnějšímu slovenskému týmu posledních pěti let HC Košice.  Nebyly by to však Karlovy Vary, kdyby vše bylo tak idylické.  

Ranní trénink na rybníku byl pro ty fandy, kteří dorazili (bohužel potvrzení konání celé akce přišlo hodinu před začátkem) suprové zpestření a parádní možnost k zamyšlení, kde všude se dal hrát hokej před několika desítkami let. Nebyly třeba arény, sedačky pro všechny diváky, videokostky nad ledem... na ligu stačil puk, zamrzlý led a hrálo se. I na jindy z podobných akcí nepříliš vydřených hráčích bylo vidět, že si led užívají jako malý kluci. Zejména pak Pan Kapitán Venca Skuhravý (Pan Kapitán píši záměrně).

Utkání legend přineslo taktéž zajímavou podívanou. Někteří hráči by se jistě neztratili ani ve svém věku a hlavně pak "nový" trenér Žemlička ukázal, že při nácvicích střelby na trénincích ví o čem mluví. 

Před samotným utkáním Energie s Košicemi bylo uvedeno do nově vzniklé síně slávy 15 legend, které se zapsaly svými výkony nebo svou prací pro klub do historie našeho hokeje.

Hráči nastoupili k utkání v klasických "venkovních" dresech. Kdo čekal nějakou speciální sérii, která půjde do dražby, byl zklamán. To samé fanshop. Během zápasu nebylo možné koupit jediný suvenýr s osmdesátkou. 

Největší kaňkou na závěrečném utkání byli fanoušci. Respektive diváci, kteří nedorazili. 1200 diváků je OSTUDA! Ať se na mě nikdo nezlobí, ale s tímto přístupem lidí to tu můžeme brzo zabalit. Dokud si to myslím já, je to jedno, ale až si to začnou říkat sponzoři a majitelé klubu, tak je zle. Můžeme pak chodit třeba na ... fakt mě nic nenapadá. Jaká je do padesátti kilometrů srovnatelná zábava?

Jako ultras usilujeme o přesunutí kotle za bránu, proto využíváme přátelského utkání a zkušebně se přesouváme. V kotli se nás sešlo zhruba 50. Nutno podotknout, že pro naše velké vysloužilce, kteří do dnes metají frázemi o tom, kde jsme byli, když oni jezdili na 2. ligu výročí klubu nic neznamená, proto se na pár výjimek mimo kotel neobtěžovali přijít. 

Na zápas jsme si připravili malou choroegrafii s nápisem: "VŠECHNO NEJLEPŠÍ" doplněný osmdesátkou a datumy . Kotelníci byli vybaveni jednoručkami. Vlajku dostal skoro každý. Efekt vypadal výborně. Hokejem jsme se bavili. Pár našich si vyzkoušelo jaké to je dělat Supportleadera a je vidět, že ne každý na to má. Při jednom z gólů odpalujeme jeden stroboskop. Za zmínku ještě stojí banda mladých varských chuligánů, kteří lezli na plexi , následně byli rozehnáni pořadateli . Jednalo se o hráče asi třetích tříd našeho klubu.

Dění na ledě probíhalo v poklidném režimu. Energie sice prohrávala 1:0, ale nakonec skóre otočila na konečných 6:3. Snad se tak bude dařit i v následujících zápasech.

Galerie fotek zde.


17.12.2012 22:57:20
MikyKV
CARLSBADULTRAS NA FACEBOOKU

CARLSBADULTRAS NA FACEBOOKU

Jak podporujete Energii při zápasech?

Koukám na hokej. (666 | 17%)
Chodím do kotle. (711 | 18%)
<div style="text-align: justify;">Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací <a href="http://carlsbadultras.7x.cz/aktuality/prodej-neofans-samolepek.html">zde</a></div>
Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací zde
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one