SOUBOJ REPREZENTACNICH GOLMANU DVOU GENERACI JASNE PRO LUKASE

O tom, ze ambiciozni Liberec postrada z kraje sezony formu, presvedcil i karlovarske publikum.

Cely text zde

HC Energie Karlovy Vary - HC Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Liberec se minulý rok dostal do semifinále play off kde ho porazila pražská Slavia. V tabulce se drží pod Karlovými Vary. Uvidíme jestli se posune výše nebo zustane pořád pod svým dnešním soupeřem.

Na konci 9' dostal Richard Rapáč dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Rázem přesilové hry využívá domácí odchovanec Jan Košťál po přihrávce Petra Kumstáta. V 11' se domácí fanošuci radovali po druhé. Vítězslav Bílek zvýšil skore domácích na 2:0!

Ve druhé třetině byl v 33' vyloučen Martin Zaťovič za hákování. Po dvou sekundách své přesilovky Liberec snižuje stav zápasu.Václav Nedorost sebral kotouč za brankou a nikým nepronásledován ho protlačil za karlovarského brankáře. V 37' byli vyloučen Prošek za nafilmovaný pád a Žabka za nedovolené bráňění. V 38' zvyšuje stav utkání hráč z první lajny Petr Kumstát,který ujel po křídle a poslal kotouč Hniličkovi přímo mezi betony.

Ve třetí třetině bylo na ledě rušno. Ve 48' Martin Zaťovič,nováček domácích ze čtvrté formace ,dává svůj první gol v ELH. Ve 49' Michal Dobroň vystřelil od modré a našel jediné možné místečko nad Hniličkovým ramenem. V 50' si jde odpočinout na trestnou lavici Špaček za menší trest vysoká hůl. Liberec snížil stav zápasu ve vlastním oslabení! Lukáš Vantuch zachytil vyhození na modré čáře a jel na domácího brankáře sám.

Konečně! Řekla si většina fanoušků. Vary se po dlouhé době zase předvedli i na domácím ledě před vlastníma fanouškama! Nejlepšími hráči utkání byl z domácích řad vyhlášen Petr Kumstát a z hostů Václav Nedorost.

Další zápas se hraje 28/9 v Kladně, kam karlovarský fanklub vypravuje autobus. Domácí zápas se hraje v úterý 30/9 s Třincem.

Podrobnosti:

Třetiny: 2:0, 1:1, 2:1.
Branky a nahrávky: 10. Košťál (Kumstát, Jiří Hanzlík), 11. Bílek (Skladaný, Hluchý), 38. Kumstát (Jiří Hanzlík), 48. Zaťovič (Dej, Zucker), 49. Dobroň (Milan Procházka) - 36. V. Nedorost (Podkonický), 50. Vantuch (Kašpařík).

Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7.

Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3360. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Ostatní výsledky:

HC Vítkovice Steel - HC Litvínov 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

HC RI Okna Zlín - HC GEUS OKNA Kladno 4:2 (0:1, 2:1 2:0)

HC Mountfield - HC Oceláři Třinec 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)

BK Mladá Boleslav - HC Znojemští Orli 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

HC Slavia Praha - HC Lasselsberger Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

HC Sparta Praha – HC Moeller Pardubice 5:4sn (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0)