36. KOLO CHOMUTOV - HCE

PRVNÍ ZÁPAS KALENDÁŘNÍHO ROKU POHLEDEM ULTRAS

Na zápas, který mohl napovědět o ambicích obou celků před poslední částí sezóny se vydala i početná skupina fanoušků Energie. Celý text zde.

Je 4.1 a přichází první výjezd nového roku! Ultras vyrážíme vlakem. Na nádraží se scházíme v počtu 22 osob, což je oproti prvnímu výjezdu do Chomutova jen polovina. Od KV arény vyjíždí také autobus fanclubu, který se podařilo vypravit bez jakékoliv propagace. Doufejme, že lidé, kteří vyjeli busem budou jezdit častěji.

Cesta vlakem byla celkem poklidná, dostáváme jen 2 upozornění, že nemusíme cestu dokončit.(Jedno od strojvedoucího, který zastavil vlak a druhé od průvodčího.) Po příjezdu se přesouváme ke stadionu a po cestě házíme petardy různých velikostí Před stadionem zapalujeme několik bengálských ohňů a menších dýmovnic.

V sektoru se nás nakonec sešlo zhruba 200. Z naší strany byl support od začátku utkání chvalitebný (ostatní předvedli svoje klasické: fandí každý pátý a v poslední třetině někteří odcházejí před koncem utkáni, čímž asi bojkotují, že si nesměli vzít pivo do sektoru). Ve 2 třetině sundavá zhruba 10 fanatiků trika a snaží se zvednout atmosféru v sektoru hostů a užít si tak utkání i přes nepříznivý výsledek.

Celkem se nám dařilo přeřvat kotel domácích, který převáděl celý zápas pouze bubnování a tleskání. Byly slyšet pouze při opakování střelce gólu. Ostatní diváci v hale se zapojovali pouze po vyzvání moderátora (a to asi na 10 vteřin). Nutno podotknout, že "motor" kotle z let neextraligových fandění bojkotuje kvůli persekuci fandů v kauze "opice".

Utkání končí výsledkem 3:1 a my se opět posouváme v tabulce směrem dolu. Celková návštěva byla 4569 diváků. Za povšimnutí stojí počet vyloučených, který byl 3:2 z pohledu Energie. Dvojité vyloučení domácích však přišlo až v poslední minutě za rozhodnutého stavu 3:0. Zajímavé...

Čekání na vlak jsme si zpříjemnili v hospůdce a sháněním RUMíku na cestu, která proběhla v podobném duchu jako celý výjezd vesele a fanaticky!

sektor hosté

domácí kotel

Více fotek a některá videa naleznete na naší facebookové skupině.

05.01.2013 20:09:23
MikyKV
CARLSBADULTRAS NA FACEBOOKU

Jak podporujete Energii při zápasech?

Koukám na hokej. (666 | 17%)
Chodím do kotle. (711 | 18%)
<div style="text-align: justify;">Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací <a href="http://carlsbadultras.7x.cz/aktuality/prodej-neofans-samolepek.html">zde</a></div>
Neofans samolepky. Jejich zakoupením podporujete snahu vytvářet choreografie na zimím stadiónu. Zakoupit je můžete v kotli během zápasů i výjezdů, nebo obědnat na těchto stránkách. Více informací zde